Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Początek tygodnia, koniec lipca

2019-07-29

EBC i Fed w gruncie rzeczy zaczęły się licytować na to, kto poprowadzi luźniejszą politykę monetarną. Nie można przecież powiedzieć, że Fed przyjął jakąś jastrzębią postawę - a jednak eurodolar jest nisko, przy 1,1125. Chwilami pod koniec minionego tygodnia bywał jeszcze niżej.

 

 

Cóż, coś trzeba wybrać: skoro najnowsze wydarzenia dotyczyły EBC, bo to posiedzenie EBC mieliśmy w zeszły czwartek, to rynek premiuje dolara. Sugestie z Europy były bowiem takie, że polityka będzie luźna, we wrześniu zaś zapewne zostanie ścięta stopa depozytowa. W USA temat jest chyba trochę bardziej złożony i niektórzy decydenci twierdzą, że lepiej nie wyzbywać się narzędzi już teraz, gdy gospodarka ma się dobrze. Z kolei w Europie taki np. p. Nowotny z Fed przewiduje, iż długoterminowe stopy będą historycznie rekordowo niskie.

 

O 9:00 poznamy dynamikę sprzedaży detalicznej w Hiszpanii za czerwiec, a także węgierskie bezrobocie (ostatnio 3,4 proc.).

 

O 10:00 harmonogram przewiduje inflację PPI we Włoszech, zaś o 10:30 poznamy dynamikę podaży pieniądza M4 w Wielkiej Brytanii i tamtejszą liczbę wniosków o kredyt hipoteczny (za czerwiec).

 

Godzina 16:30 to z kolei publikacja z USA: indeks Dallas Fed dla przemysłu za lipiec. W czerwcu notowano -12,1 pkt.

 

Jutro w kalendarium m.in. japońska produkcja przemysłowa, wskaźniki koniunktury gospodarczej w Eurolandzie, indeks cen domów S&P/Case-Shiller czy raport na temat wydatków i dochodów Amerykanów.

 

 

Temat PLN

Euro wyraźnie zyskało w relacji do złotego. Kurs to teraz 4,27. Tak więc jesteśmy w głębi trwającej od roku konsolidacji. Wsparcia to ok. 4,2550, 4,25, 4,2440 oraz 4,2350-60. Na USD/PLN widzimy 3,8380. Tu można mówić nawet o krótkoterminowym trendzie wzrostowym, jeśli jako punkt wyjścia przyjąć minima z końcówki czerwca, ulokowane w pobliżu 3,7260.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych