-
Transakcje
-
Przelewy
-
Narzędzia
-
O nas
-
Zyskuj z kantor.pl
2019-07-05
Istotnie: odczyt na temat zamówień w niemieckim przemyśle za maj - rozczarował. Wpisał się w panujące od pewnego czasu przekonanie czy też podejrzenie, że przemysł naszych zachodnich sąsiadów spowalnia. Oczekiwano dynamiki -0,2 proc. m/m oraz -6,2 proc. r/r bez sezonowości, faktyczne rezultaty to -2,2 proc. m/m oraz -8,6 proc. r/r, zatem bardzo słabe.
O 9:00 poznamy produkcję przemysłową na Węgrzech i w Hiszpanii, a także indeks nieruchomościowy Halifax. O 14:30 przyjdzie czas na payrollsy - tj. ważne dane z USA o bezrobociu i zatrudnieniu, a także płacy godzinowej. Im będą lepsze, tym mocniejszy będzie (prawdopodobnie) dolar. Analogiczne dane pojawią się w Kanadzie.
Na razie eurodolar jest na poziomie 1,1270-76. Od nocy z 1 na 2 lipca mamy konsolidację, wąski trend boczny. Opór to rejon 1,13 - 1,1320.
USD/PLN lokuje się na poziomie 3,7620. To test lokalnego oporu, choć oczywiście można rozważać jeszcze maksimum przy 3,7650. Po drugiej stronie należy zerknąć na minima z 2 i 3 lipca, w pobliżu 3,7475.
Na parze euro-złoty widzimy 4,2416. Tu sytuacja jest szczególna: wyszliśmy dołem ze starej konsolidacji, ale nie przesuwamy się znacząco na południe, a ostatnie minimum to ok. 4,2350-55.
Autor:
Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.
W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.
Załóż konto